drive up atm،خودروپرداز یا اتوبانک چیست؟

drive-up-atmقصد استفاده از خودپرداز را دارید.سوار بر اتومبیل شخصی بالاخره یه خودپرداز دنج و خلوت پیدا میشه اما جای پارک وجود نداره،مثل خیلی از شهروندان عزیز عادت ندارید که بدون توجه به حقوق شهروندی،اتومبیل را وسط خیابون پارک کنید و فلاشر را هم روشن و به سراغ خودپرداز برید! پس باید رفت و گشت و گشت تا جایی پیدا کرد که هم خودپرداز باشه و هم یه جای پارکی برای اتومبیل که به دستگاه نزدیک باشه. این معضل جای پارک برای استفاده خودپرداز سالها پیش گریبان گیر خیلی ها شده.از دید کارشناسان دور نمونده و اونا هم براش فکری کردن و نتیجه اش ایده ای شده به که دهه هاست در کشور غربی به اون میگن drive up atm  و نزدیک به یه دهه پیش چندین نمونه اش در بانک ملی به نام “خودرو پرداز” راه اندازی شد اما گسترش پیدا نکرد.جدیدا هم یکی از بانک های خصوصی با عنوان اتوبانک این کار را داره انجام میده.

خب،حالا این سیستم کارش چیه. به طور خلاصه باید عرض کنم که این همون خودپرداز خودمونه اما محوطه این خودپردازها به صورتی طراحی میشه که شما بدون این که نگران جای پارک خودرو باشید، سوار بر اتومبیل جلوی خودپرداز مراجعه و از پشت رل اتومبیل از خودپرداز استفاده کنید.مثه همین تصویر بالا با اون اتومبیل سمند مانندش!بدون درگیری ذهنی برای جای پارک و یا جریمه شدن به خاطر جای پارک نامناسب.تجربه ی لذت بخشیه،نه؟..یه بار امتحان کنید…

پ.ن۱:

فقط ضعف کار اینه که این سیستمها به خاطر فضای ناکافی فعلی در شهرهای بزرگی مثل تهران،به سختی گسترش پیدا می کنند که امیدوارم این معضل بر طرف بشه.

پ ن ۲:

خودروپرداز یا همون اتوبانکهای فعلی توسط بانک وابسته به شهرداری در حال توسعه هستند.با این اوصاف و در نظر گرفتن عبارت “رقابت بانکها” و تعامل مستقیمی که شهرداری با بانک خودش در تخصیص مکان های شهری داره، بعید می دونم به بانکهای دیگه فضایی برای عرض اندام داده بشه. مگر اینکه حدسم غلط باشه که امیدوارم این طور باشه!

http://www.shokri.ir/banknevesht/wp-content/themes/the-book/the-book/images/mohr1.gif

——————————————————————————————————————-

پاسخی بنویسید