انجام وظیفه یا رفع تکلیف؟

balabar-bankسلام

یه نگاهی به این تصویر بیاندازید و ادامه مطلب را بخونید:

مناسب سازی فضای ساختمان های اداری و معابر شهری برای تسهیل در دسترسی و استفاده ی معلولان جسمی و نابینایان از نکات مهمیه که چند سالی هست که در تجدید بنا و یا احداث این قبیل این اماکن مورد توجه قرار گرفته.

از جمله ی این موارد میشه به جلوگیری از ایجاد اختلاف سطح در پیاده روها، ایجاد شیب ملایم و رمپ برای جلوگیری از ایجاد اختلاف سطح در تقاطع خیابان و پیاده رو و ایجاد مسیر اختصاصی برای تردد نابینایان،بکارگیری درب­های اتوماتیک بازشو، نصب و راه اندازی آسانسورهای استاندارد و احداث سرویس بهداشتی در هر طبقه از ساختمان­های اداری اشاره کرد.

در بسیاری از شهرها این اصل حتما باید رعایت بشه تا مجوز ساخت و تائیدیه نهایی ساختمان از طرف مراجع ذیصلاح صادر بشه.

اما….اما ظاهرا برخی از سازمان ها،ادارت؛ارگانها و….این امکانات را ایجاد می کنند ، ولی نه برای تسهیل سازی مراجعه کنندگان، صرفا برای دریافت تاییدیه…

در تصویر بالا شماره ۱ مربوطه به بانک صادرات خیابان۱۹دی قم . این شعبه جهت استفاده آسان معلولین و یا حتی سالمندان که توانایی بالا رفتن از پله ها را ندارند ،بالابری برقی نصب کرده که امکان ورود و خروج از شعبه را حتی بدون کمک اشخاص دیگر را هم ممکن می کنه.

اما تصویر شماره دو: شعب یکی از بانکها واقع در میدان رسالت قم. ورودی ویژه جانبازان و معلولین با شیب نزدیک به چهل و پنج درجه! با این شیب شخص سالم و سرحال هم با دوپای سالم هم به راحتی نمیتونه بالا بره،ویلچر و سرنشین آن که جای خود داره.

کاملا واضحه این کار فقط برای رفع تکلیف انجام شده..نظر شما چیه؟

http://www.shokri.ir/banknevesht/wp-content/themes/the-book/the-book/images/mohr1.gif

————————————————————————————————————

 

پاسخی بنویسید