مبدّل تاریخ شمسی – میلادی

سکونت ۱۳۰/۰۰۰ تبعه خارجی از ۹۰ کشور در قم (طبق آمار استانداری) موجب شده روزانه تعدادی از مراجعین shamsi-miladiافتتاح حساب از اتباع خارجی باشند. غیر از اتباع کشور افغانستان که تاریخ تولد شخص به صورت شمسی  در گذرنامه درج شده در گذرنامه سایر اتباع فقط تاریخ میلادی دیده میشه. در سیستم افتتاح حساب هم نه جایی برای درج تاریخ میلادی منظور شده و نه مبدلی برای تبدیل به تاریخ شمسی. خیلی از همکارا هم سال  تولد شخص را به صورت حدسی به میلادی تبدیل می کنن و روز  و ماه تولد را هم همون یک فروردین در نظر میگیرن!(البته یه زمانی منم همین کار را می کردم) که این کار باعث مشکلاتی در آینده میشه.

این مسئله دو راه حل داره:

۱-استفاده از سایتهایی که خدمات تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و بالعکس را انجام میدن ،مثل time.ir  که با توجه به اینکه اکثر سیستمهای کاربران افتتاح حساب به اینترانت دسترسی دارند ،امکان برقراری ارتباط با این سایتها را ندارند.

۲- استفاده از نرم افزارهای مبدل مثل (Date Convertor)که با توجه به ممنوعیت نصب نرم افزارهای متفرقه بر روی سیستمهای بانکی این موضوع هم منتفیه.

بنابراین یه راه حل ساده به ذهنم رسید. استفاده از یه صفحه HTML ساده که نه نیازی به ارتباط به اینترنت داره و نه احتیاجی به نصب که موجب دستکاری فایلهای رجیستری ویندوز بشه.

فایل زیر را دانلود کرده و با نرم افزار winrar   از حالت فشرده خارج و به سیستم مربوطه منتقل کنید.با کلیک روی فایل دانلود شده صفحه ای به این صورت  را می بینید که به سادگی عمل تبدیل را برای شما انجام میده.

 

دانلود

 

(حجم فقط ۴کیلوبایت!)

http://www.shokri.ir/banknevesht/wp-content/themes/the-book/the-book/images/mohr1.gif

————————————————————————————————–

۳ Responses to “مبدّل تاریخ شمسی – میلادی”

 1. ممنون از تشریف فرمایی شما به وبلاگم
  پسهتای رمز دار از زندگی خصوصی و روز مره من هست
  اما جذذذذاب ترین بخش وبلاگم همین خاطرات بانکه که خیلی بهشون علاقه دارم
  چون تجربیات شخصی خودم هستن

  پاسخ به این نظر

 2. با سلام
  بلاگ کامل و جامعی دارید . هفته گذشته در مرکز آموزش بانک ملی دوره وبلاگ نویسی بود تشویق شدم که من هم با موضوع بانک ملی دست به کار شوم.
  خوشجال می شوم از راهنمایی شما بهره من شوم.
  خواهش می کنم کم وکاستی های این جانب را گوشزد فرمایید
  با تشکر

  پاسخ به این نظر

  عبدالرضا شکری Reply:

  @عبدالرسول دررودی,
  سلام همکار عزیز. شما لطف دارید. من هم هر چی یاد گرفتم از همکارای خوبی مثل شما بوده. با این حال اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتتون هستم.
  موفق باشید

  پاسخ به این نظر

پاسخی بنویسید