قبض جریمه های سفید شده را چطور پرداخت کنیم؟

IMG_0002از روزی که قبض جرائم اتومبیل به صورت الکترونیک صادر شد ،امکان پرداخت غیرحضوری هم برای رانندگان متخلف به وجود اومد.قبلا جرائم کاملا به صورت دست نویس بود و الزاما باید به صورت حضوری در بانک پرداخت می شد.

کاغذ جرائم الکترونیکی از نوع کاغذهای حرارتیه. روی این کاغذها با یک لایه مواد شیمیایی خاص پوشیده شده که به حرارت بسیار حساسه و با حرارت دادن به رنگ مشکی تغییر رنگ میده. و هد دستگاه های صدور قبض جریمه هم دقیقا از همین تکنیک برای چاپ استفاده می کنه.بخشهایی که حرارت می بینند به صورت نوشته قابل رؤیت هستند.اما نقطه ضعف این نوع چاپ اینه که در صورتی که در جای مناسبی نگهداری نشوند خیلی سریع نوشته ها پاک شده و اگر جریمه را پرداخت نکرده باشید به هیچ اطلاعاتی دسترسی ندارید و خطر دوبله شدن مبلغ جریمه هم وجود داره.از اونجایی که اکثر ما عادت به پرداخت سریع قبض جریمه نداریم ،ممکنه این اتفاق برای هر کدوم از ما پیش بیاد. تا دقیقه نود برگ جریمه را نگه میداریم بلکه شاید طی این دوماه اداره راهنمایی رانندگی منحل و یا ورشکست بشه جریمه مورد نظر هم “کان لم یکن” بشه بره پی کارش!!!

در اینجا دو راه وجود داره:

اول این که با استعلام خلافی از دفاتر پلیس۱۰+ قبض مورد نظر در برگه درج میشه که البته اگر جریمه ی قبلی هم داشته باشید الزاما باید اون را هم پرداخت کنید که البته باب میل اکثر افراد نیست.

راه حل دوم:با توجه به اینکه قسمتی از مواد شیمیایی روی کاغذ که مربوط به نوشته های اطلاعات جریمه است ، قبلا با حرارت از بین رفته پس نتیجه می گیریم باقی مواد شیمیایی هنوز سالم باقی مونده..

ابزار لازم برای بازیابی برگ جریمه ی سفید: اجاق گاز یا وسیله مشابه: یک عدد!

اجاق گاز را با شعله متوسط روشن کرده و برگه جریمه را با فاصله ده سانت از بالای شعله و به مدت چند ثانیه حرارت میدیم.نتیجه اینکه تمام قسمتهای برگه سیاه میشه ولی نوشته ها به رنگ سفید به نمایش در میاد.مثل تصویر بالا.فقط مراقب باشید به محض اینکه نوشته ها قابل دیدن شد سریعا برگه را از روی حرارت دور کنید و گر نه دیگه قابل بازیابی نیست.

این روش برای تمامی کاغذهای حرارتی مثل رسید دستگاه های کارتخوان فروشگاهی ،خودپردازها و فاکتور الکترونیکی فروشگاه ها و موارد مشابه کاربرد داره.

امیدوارم مورد استفاده تون قرار گرفته باشه و سوالی هم اگر هست از بخش پایین ارسال کنید..

http://www.shokri.ir/banknevesht/wp-content/themes/the-book/the-book/images/mohr1.gif

———————————————————————————————–

۵ Responses to “قبض جریمه های سفید شده را چطور پرداخت کنیم؟”

 1. سلام.بسیار جالب بود.ممنونم

  پاسخ به این نظر

 2. فکر کنم با سشوار هم می شه.

  پاسخ به این نظر

 3. سلام
  با آرزوی موفقیت و بهروزی

  با افتخار لینک شدید.

  پاسخ به این نظر

 4. سلام
  آقا رضا چطور به همچین تکنولوژی پی بردی؟
  بسلامتی مشکل سایتت هم بر طرف شد. فکر کنم از بس روی روش های متفاوت کار میکنی خودت هم گرفتار میشی.

  پاسخ به این نظر

 5. دوست عزیز سایت خوبی دارید ، موفق باشید.

  پاسخ به این نظر

پاسخی بنویسید