راهنمای ایجاد صورتحساب اینترنتی

شاید آمار دقیقی از افرادی که روزانه برای دریافت صورتحساب به شعب مراجعه می کنند نداشته باشیم، soorathesab1اما با اطمینان میشه گفت تعداد کمی نیستن. مراجعه حضوری برای این کار علاوه بر افزایش ترافیک شعبه و تاخیر در خدمات به سایر مشتریان،برای خودشون هم وقت گیره.ضمن اینکه به این موارد یه مورد مهم را هم اضافه کنید: مقدار قابل توجهی کاغذ که برای این کار مصرف میشه .

معمولا مراجعین صورتحساب را برای این موارد میخوان:اطلاع از مبالغ و تعداد چکهای پاس شده حسابشون،اطلاع از واریزی ها،برداشتها،خریدهای فروشگاهی ، سابقه پرداخت قبوض ،پیدا کردن اختلاف حسابهایی که با طرف معامله کاریشون دارن و ده ها کاربرد مختلف….

حالا فرض می کنیم که به شعبه مراجعه کردید،هزینه صورتحساب را پرداخت و پرینت مربوطه به شما تحویل شد.گشتن و جستجو در صورتحسابهای کاغذی به راحتی صورتحسابهای اینترنتی نیست. مثلا پیدا کردن یه مبلغ یا تاریخ خاص و یا هر تراکنشی که مورد نظر شما باشه در صورتحسابهای اینترنتی فقط چند ثانیه زمان میبره ولی در نوع کاغذیش جستجو وقت گیر و معمولا با خطا همراه میشه.

از دید اکثر مشتریان بانک  ، بزرگترین مانع ایجاد اشتراک صورتحساب اینترنتی ” پیچیدگی مراحل ثبت نام ” در این بخشه که البته بی حوصلگی برخی از این عزیزان را به اون اضافه کنید!

راه حلی که چند ماهیه در شعبه امتحان کردیم و خیلی خوب جواب داده ،ایجاد فایل راهنمای تصویری کامل و ارسال به ایمیل مشتریان محترم شعبه اس.

روش کار به این صورته که با مراجعه مشتری به شعیه و درخواست فعال سازی صورتحساب اینترنتی  ، بعد از تحویل کد فعال سازی ، نشانی ایمیل مشتری را دریافت کنید و فایلی را که در انتهای همین پست قرار دادم را به نشانی مربوطه ارسال کنید . این فایل که در دو فرمت PDF  و WORD تهیه شده کمک میکنه تا هر شخصی به سادگی و سرعت  اشتراک خودش را در سایت بانک ملی ایجاد کنه. نکته قابل توجه اینکه کد فعال سازی را علاوه بر تحویل کتبی به مشتری ،داخل متن ایمیل هم ارسال کنید .مزیت این کار اینه: به دلیل وجود حروف کوچک و بزرگ و اعداد در این کد،امکان اشتباه در تایپ کم میشه و مشتری با یه copy از داخل ایمیل و paste در محل درج کد فعال سازی ،به سادگی عملیات را به اتمام میرسونه.

و نکته قابل توجه مشتریان محترم : با این نام کاربری میشه علاوه بر رویت صورتحساب  ،در قسمت انتقال وجه اینترنتی (شتابی – دسته ای)  سایت بانک ملی ، از انتقال وجه تا سقف یکصد میلیون ریال به کارتهای بانک ملی و سی میلیون ریال به کلیه کارتهای عضو شتاب استفاده کنید.

فایل راهنمای تصویری با فرمت WORD

فایل راهنمای تصویری با فرمت PDF

تصویری از نمونه صورتحساب اینترنتی : کلیک کنید

http://www.shokri.ir/banknevesht/wp-content/themes/the-book/the-book/images/mohr1.gif

—————————————————————————————————————-

۱۲ Responses to “راهنمای ایجاد صورتحساب اینترنتی”

 1. سلام. آقا دستت درد نکنه.

  پاسخ به این نظر

  عبدالرضا شکری Reply:

  @طالبیان,
  سلام.ارادت داریم جناب طالبیان

  پاسخ به این نظر

 2. برادر صورتحساب اوون حسابتو بزار که ماهی ۷/ ۸ میلیون تومن حقوق میگیری بغیر از ۴ /۵ میلیونی که از استانداری میگیری !!

  پاسخ به این نظر

  عبدالرضا شکری Reply:

  @علیرضا خلج زاده,
  سلام.استانداری را یه خورده دست بالا گفتی!

  پاسخ به این نظر

 3. موفق باشید

  پاسخ به این نظر

 4. ما موندیم دم خروس رو قبول کنیم یا قسم حضرت عباس رو

  پاسخ به این نظر

 5. با تشکر از راهنمایی ها وتجربیات سازنده ی شما در زمینه ی وبلاگ نویسی

  پاسخ به این نظر

 6. من تعجب میکنم چطور با رمز دوم و cv میشه انتقال وجه انجام داد اما صورتحساب نمیشه گرفت ؟ واقعا چه چیزی به خطر میفته که این امکان بسیار واجب را نزاشتن . حتی میتونن این امکان را پولی کنن ولی با همان رمز دوم و cv انجام شود و نیاز نباشد مجدد از شعبه یوزر پسورد بگیریم . شما میدونید چرا این کار را نمی کنند ؟ بانک پاسارگاد و بانک کشاورزی این کار را کرده که البته ۱۰ گردش آخرش حساب را میده میشه مثلا هر بار ۱۰۰ تومن گرفت و ۱۰۰ گردش آخر حساب را داد

  پاسخ به این نظر

  محمدجوادسلیمی Reply:

  ببخشید
  جسارتا خواستم عرض کنم در حال حاضر از طریق شماره کارت و رمزدوم بدون نیاز به cvv2 در تلفنبانک ملی میتونید صورتحساب خود را بر روی فاکس دریافت کنید

  پاسخ به این نظر

  عبدالرضا شکری Reply:

  @محمدجوادسلیمی,
  سلام.بله. امکان پذیره. اما این مطلب را برای اشخاصی که فاقد دستگاه فاکس هستند نوشتم.

  پاسخ به این نظر

 7. شما نمی دونید دلیلش چیه که بانک ملی مثل بانک کشاورزی صورتحساب اینترنتی با رمز دوم و cvv نمیده ؟

  پاسخ به این نظر

  عبدالرضا شکری Reply:

  @حسابداری آنلاین takzarb.com,
  این بر می گرده به نوع ارائه خدمات اینترنتی بانکها که تقریبا تمامی بانکها خدمات کامل اینترنتی ارائه می کنند اما به شکلها و روشهای گوناگون. مثلا خدمات مالی اینترنتی بانک ملی و صادرات به دلیل افزایش امنیت از طریق دستگاه token ارائه میشه که اکثر بانکها بدون این وسیله ارائه خدمت می کنند.

  پاسخ به این نظر

پاسخی بنویسید